Uniwersyteckie Zawody Informatyczne, 15 stycznia 2022

Serdecznie (choć ostrożnie) zapraszamy wszystkich chętnych na Uniwersyteckie Zawody Informatyczne, które odbędą się w sobotę 15 stycznia 2022, w godzinach 9 - 16, na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ. Dokładny przebieg i regulamin tutaj. Bardzo zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych startem w zawodach krajowych i międzynarodowych (w szczególności w ICPC), jako że na podstawie UZI będziemy formować drużyny na kolejny rok. Na zachętę dodam też, że mamy już wybrany zestaw świeżych, oryginalnych zadań :slight_smile:

Rejestracja w systemie Satori: Select contest → UZI, 15 stycznia 2022 → Apply. W tym momencie zakładamy, że UJ do czasu zawodów wróci do stacjonarnego trybu zajęć. Jeśli nie, zawody odbędą się w tym samym terminie, ale zdalnie.

3 polubienia

Mała poprawka: zawody robimy lokalnie w pracowniach, ale żeby minimalizować przebywanie w dużej grupie, wprowadzimy następujące zmiany:

  • Nie ma wprowadzenia/wyjaśnienia zasad. Spotykamy się dopiero o 9:30 na zawodach próbnych.
  • Nie ma prezentacji rozwiązań. Po zawodach od razu idziemy jeść pizzę, a w czasie jedzenia nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników, a także rozdamy wydrukowane szkice rozwiązań wzorcowych.

Zwycięzcą zawodów został Jacek Salata, a kolejne miejsca zajęli Krzysztof Potępa i Grzegorz Gawryał - gratulacje!

Szkice rozwiązań można przeczytać tutaj. Można też już pokonkursowo zgłaszać swoje programy, do czego zachęcam.

I jeszcze ostatnie (ale bardzo ważne) ogłoszenie: za pracę włożoną w wymyślenie i opracowanie zadań bardzo dziękuję Antoniemu Długoszowi, Krzysztofowi Maziarzowi i Michałowi Woźnemu.