Uniwersyteckie Zawody Informatyczne (21.10.2023) i kolejny sezon zawodów!

W sobotę 21 października odbędą się u nas na Wydziale Uniwersyteckie Zawody Informatyczne (UZI). Tym razem są to zawody drużynowe, i jednocześnie eliminacje do dalszych konkursów. Startujemy o 9:00, przebieg zawodów i regulamin jest tutaj:
zasady.pdf (60,7 KB).

Zgłoszenia 3-osobowych drużyn proszę przysyłać mailem na adres duraj@tcs.uj.edu.pl.

Najlepsze drużyny (co najmniej 6, być może więcej, w zależności od budżetu i wyników) wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (amppz.edu.pl) w Warszawie, 3-5 listopada 2023.

Z kolei na podstawie wyników UZI i AMPPZ wyłonimy reprezentację (co najmniej 3 drużyny) na ICPC CERC, czyli półfinały Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (https://cerc2023.acm.si/). Zawody CERC odbędą się w Ljubljanie (Słowenia), 8-10 grudnia 2023, a zwycięzcy pojadą na finały światowe Mistrzostw, latem lub jesienią 2024.

Dotychczas sformowane zespoły:

Antoni Długosz
Kacper Paciorek
Kacper Topolski

Justyna Jaworska
Jan Klimczak
Rafał Pyzik

Maciej Brzozowski
Jakub Gonera
Grzegorz Ryn

Filip Konieczny
Jacek Markiewicz
Łukasz Orski

Rafał Bawołek
Karol Bielaszka
Krzysztof Salata

Tomasz Kulis
Krzysztof Kosiorowski
Łukasz Drukała

Robert Bąk
Mateusz Przebieracz
Michał Mańka

Daniil Zabauski
Bogdan Tolstik
Dzmitry Maslionchanka

Tomasz Mazur
Katzper Michno
Hubert Zięba

Andrei Mishchanka
Andrii Kuts
Maksym Zub

Mikalai Navitski
Tsimafei Baliukonis
Dzianis Lahunou

Tomasz Otręba
Piotr Szczepaniak
Ilya Kuchynski

Andrii Stolitnii
Eduard Tykhoniuk
Daryna Karpenko

Mikołaj Rams
Mateusz Rajs
Tymoteusz Siemieniuk

Oleksandr Tymkovych
Ihor Lukianov
Danylo Kvit

Kiryl Meleniako
Ryhor Kosman
Andrei Karmanovich

Uladzimir Marozau
Ihar Maroz
Aliaksei Mamonau

Andrii Fylypiuk
Illia Kolisnyk
Ihor Kudybyn

3 polubienia

Otrzymałem dzisiaj informację, że jest miejsce dla jednej dodatkowej drużyny na międzynarodowym obozie treningowym organizowanym przez ICPC i firmę Huawei. (Dwie nasze drużyny zostały zaproszone już wcześniej, a teraz zwolniło się miejsce dla jeszcze jednej.) Obóz to 3 contesty+omówienia, początek w piątek 13.X o 14:00, koniec w niedzielę 15.X wieczorem, można zostać do poniedziałku. Obóz jest w Miłocinie pod Wrocławiem, trzeba dojechać tam samemu (to nietrudne), a UJ zwróci później koszt podróży. Resztę - mieszkanie, jedzenie, contesty - zapewniają organizatorzy. Podstawowy problem to oczywiście fakt, że obóz zaczyna się już za 3 dni :slightly_smiling_face: Jeśli któraś drużyna z UJ chce wziąć udział, należy mi dać znać najpóźniej jutro rano, do 10:00. Decyduje kolejność zgłoszeń - kto pierwszy, ten lepszy. Zgłoszenie musi zawierać 3 zawodników chętnych i zdecydowanych na wyjazd. Może to być drużyna zgłoszona na UZI/AMPPZ, ale można też zmieniać zawodników w razie potrzeby.

I have received an invitation for one additional team for a training camp organized by ICPC and Huawei (we’re already sending 2 teams, but now 1 more spot has freed up). The camp consists of 3 contests and problemset discussions, starting Friday at 14, ending Sunday evening (you can depart on Monday morning). The camp is located in Miłocin near Wrocław, it is quite easy to get there, and Jagiellonian University will refund the cost of the train. The rest (food, living, contests) is provided by the organizers. The basic problem is that the camp starts in 3 days :slightly_smiling_face: Any team that wishes to take part, please tell me before tomorrow 10am. The first submission wins, provided that it contains 3 contestants able and willing to go. It may be a team already signed up for UZI/AMPPZ, but substitutions are also allowed, if needed.

Drużyna się zgłosiła :slight_smile:

Tegoroczne Uniwersyteckie Zawody Informatyczne były pod kilkoma względami rekordowe: wzięło w nich udział aż 21 drużyn (18 z UJ + gościnnie 3 z V LO w Krakowie). Zjedzono też rekordową ilość pizzy, a niżej podpisany rozniósł rekordową liczbę wydruków :wink:

Zwyciężyła drużyna w składzie Antoni Długosz, Kacper Paciorek, Kacper Topolski, rozwiązując 10 zadań z 11 dostępnych. Gratulacje!

Pierwszych osiem drużyn wywalczyło sobie prawo do reprezentowania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Oto wyniki tych drużyn:

 1. Antoni Długosz, Kacper Paciorek, Kacper Topolski, 10 zadań, czas łączny 1396 minut
 2. Justyna Jaworska, Jan Klimczak, Rafał Pyzik, 8 zadań, czas łączny 1255 minut
 3. Tomasz Mazur, Katzper Michno, Hubert Zięba, 7 zadań, czas łączny 1441 minut
 4. Filip Konieczny, Jacek Markiewicz, Łukasz Orski, 6 zadań, czas łączny 792 minut
 5. Andrii Kuts, Andrei Mishchanka, Maksym Zub, 6 zadań, czas łączny 830 minut
 6. Uladzimir Marozau, Ihar Maroz, Aliaksiej Mamonau, 6 zadań, czas łączny 1123 minut
 7. Dzmitry Maslionchanka, Bogdan Tolstik, Daniil Zabauski, 6 zadań, czas łączny 1372 minut
 8. Tsimafei Baliukonis, Dzianis Lahunou, Mikalai Navitski, 5 zadań, czas łączny 945 minut

Gratulacje dla całej Reprezentacji oraz podziękowania dla wszystkich uczestników za sportową walkę i doskonałe radzenie sobie z przygotowanymi przez nas zadaniami. Mam nadzieję, że na kolejnych UZI spotkamy się w podobnie licznym składzie!

Zawody odbyły się dzięki ogromnej pracy Jury:

 • Krzysztofa Potępy, który od ostatniego roku pełni “oficjalnie” obowiązki współ-trenera drużyn UJ,
 • Bartosza Podkanowicza, który podobnie jak Krzysztof jest doktorantem w TCS,
 • Jacka Salaty, zeszłorocznego absolwenta informatyki analitycznej.

Bardzo dziękuję Jurorom za ich pracę i zaangażowanie, nadmienię też, że wszyscy trzej będą nas wkrótce reprezentować na finałach Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, w których udział wywalczyli w eliminacjach 2021/22 i 2022/23.

2 polubienia