[Staż] Staż zimowy w Software Mansion 2022

Cześć wszystkim! Po kolejnym, ósmym, udanym programie stażów wakacyjnych, postanowiliśmy zorganizować, po raz pierwszy, program stażów zimowych.

O całym procesie rekrutacji przeczytasz więcej tutaj: https://swmansion.com/careers/offers/winter-internship/.

By przystąpić do rekrutacji należy zarejestrować się na powyższej stronie do 21 listopada 2021 (wystarczy podać imię i nazwisko oraz email w tym terminie).

TL;DR:

Termin stażu: 21 lutego do 31 maja 2022 (możliwe lekkie przesunięcie terminu)

Wynagrodzenie: 5000-8500+zł/mc (przy pełnym etacie)

Możliwe także wzięcie udziału w stażu na część etatu.

O firmie:

Software Mansion założyliśmy 9 lat temu w czwórkę, dziś to jest około 140 osób. Przez te dziewięć lat próbowaliśmy robić różne rzeczy, ale wspólnym mianownikiem zawsze było to, że szukaliśmy ciekawych wyzwań i fajnej pracy. Dzisiaj naszą misją jest tworzenie możliwie optymalnych warunków pracy dla inżynierów – zarówno poprzez zapewnianie pracy dobrej jakości (tj. takiej o wysokiej satysfakcji, dobrym wynagrodzeniu, work-life balance itp.), jak i wysokiej efektywności (rozumianej jako możliwie szybkie i skuteczne dowożenie zadań). Kluczem do tego są dla nas trzy główne filary:

  • odpowiedni dobór zespołu – mamy bardzo wymagający (choć, mam nadzieję, nie męczący) proces rekrutacji, a później staramy się znać dobrze potrzeby i mocne strony zespołu (ja wciąż staram się znać każdego w firmie)
  • odpowiednią kulturę w organizacji – dzięki temu mamy bardzo szybką wymianę wiedzy, a ludzie są autentycznie pomocni, unikamy robienia rzeczy bez sensu itp. itd.
  • odpowiedni dobór narzędzi – używamy najnowszych technologii, ale także je tworzymy.[/list]

Co robimy:

Nasze projekty dzielą się na dwie główne kategorie: projekty dla klientów (czyli praca agencyjna) oraz narzędzia deweloperskie (zarówno na własny rachunek, jak i we współpracy z partnerami). Aktualnie staramy się, żeby podział na te dwie kategorie był w proporcji 2 do 1, tj. w danym momencie 1/3 organizacji rozwija narzędzia deweloperskie, a pozostałe 2/3 pracuje z klientami, żeby nie tylko zarobić, ale też by weryfikować nasze narzędzia i zdobyć doświadczenie potrzebne by je rozwijać.

Jeżeli chodzi o tematykę naszych projektów, to można wydzielić kilka kategorii:

React Native

Reaktem Native zaczęliśmy się zajmować na samym jego początku, a w zasadzie to nawet przed – mój wspólnik był jednym z członków oryginalnego zespołu tworzącego React Native. W związku z tym nie tylko rozwijamy aplikacje mobilne dla klientów, ale też byliśmy i jesteśmy mocno zaangażowani w społeczność React Native tworząc i utrzymując trochę popularnych bibliotek i narzędzi. Dzięki temu jesteśmy największą z trzech oficjalnych agencji partnerskich React Native na świecie.

Rozwiązania streamingowe

Kolejną niszą, w której się specjalizujemy, to rozwiązania związane ze streamingiem i multimediami. Zajmujemy się tu zarówno rozwiązaniami wysokopoziomowymi, korzystającymi z gotowych rozwiązań (SAASów), jak i niskopoziomowo, schodząc nawet do C/C++ i korzystając bezpośrednio z funkcji hardware’owych. W tej dziedzinie również rozwijamy nasz własny open-source’owy framework Membrane.

Blockchain, crypto i NFT

Od pewnego czasu zaczęliśmy mieć coraz więcej i więcej projektów związanych z blockchainem. Większość z nich to są aplikacje webowe lub mobilne, które tylko dotykają tematyki blockchainu/crypto, ale mamy też kilka projektów dotyczących bezpośrednio NFT i smart contractów, a niedługo będziemy zaczynać prace także nad pewnymi narzędziami deweloperskimi.

Aplikacje webowe

Robimy wiele aplikacji full-stack. Na frontendzie używamy prawie wyłącznie Reacta (często z Next.js), na backendzie są to: Python, Node.js, Elixir i czasami Ruby on Rails. Jeżeli chodzi o narzędzia deweloperskie, to właśnie zaczynamy współpracę z zespołem stojącym za React Routerem.

Design UX/UI

Od półtora roku zajmujemy się także projektowaniem interfejsów i user experience dla naszych klientów.

Nie jest to oczywiście wyczerpująca lista :).

Z kim pracujemy:

Na przestrzeni lat udało nam się wypracować bardzo dobrą markę na świecie i to klienci do nas przychodzą sami, a my możemy wybierać z kim pracujemy oraz na jakich zasadach. Dzięki temu, w przeciwieństwie do większości software house’ów, to my sami możemy decydować o kształcie współpracy i nasze relacje nie polegają na “wypożyczaniu zasobów” klientom (niestety, tzw. body leasing to dominująca forma współpracy).

Jeżeli chodzi o sam profil klientów, to głównie są to zagraniczne startupy (głównie USA, Kanada, Europa, Chiny i Australia) na różnych etapach rozwoju (o finasowaniu od 1 mln USD do X mld USD). Są to klienci wymagający, którzy jednak mają ciekawe wyzwania i są w stanie docenić utalentowanych inżynierów. Niektórzy z naszych partnerów i klientów to:

Jak będzie wyglądał Twój staż:

Część z przyjętych osób dołączy do zespołów pracujących nad aplikacjami dla klientów, a część do zespołów pracujących nad narzędziami deweloperskimi. W trakcie procesu rekrutacyjnego będziemy pytać was o preferencje i w oparciu o nie dobierzemy Wam projekty. Po ostatnich dwóch edycjach stażów wakacyjnych każda osoba u nas została, więc chyba robimy dość dobrą robotę w tym zakresie :slight_smile: .

W razie pytań postaram się tutaj raz na jakiś czas wchodzić :).

Pozdrawiam,

Marcin, CEO

​​

2 polubienia