[Staż] Staż wakacyjny w Software Mansion 2022

Uwaga! Przerywam symulację, żeby poinformować, że startujemy z kolejną edycją staży wakacyjnych w Software Mansion.

Szybka aplikacja do rekrutacji (trzeba podać imię, nazwisko i email): https://jobs.swmansion.com/o/software-engineer-summer-internship-20222/c/new.

Rekrutację zamykamy 3 kwietnia, ale wcześniejsze zgłoszenia mają odrobinę większą szansę na akceptację, wiec zalecam nie zwlekać.

TL;DR:
Termin stażu: 4 lipca do 30 września 2022
Wynagrodzenie: 6500-13500 zł/mc (w zależności od doświadczenia)
Więcej szczegółów: https://blog.swmansion.com/summer-2022-internship-at-software-mansion-e246e5e56db5

O firmie:
Software Mansion założyliśmy ponad lat temu w czwórkę, dziś to jest około 150 osób. Przez te dziewięć lat próbowaliśmy robić różne rzeczy, ale wspólnym mianownikiem zawsze było to, że szukaliśmy ciekawych wyzwań i fajnej pracy. Dzisiaj naszą misją jest tworzenie możliwie optymalnych warunków pracy dla inżynierów – zarówno poprzez zapewnianie pracy dobrej jakości (tj. takiej o wysokiej satysfakcji, dobrym wynagrodzeniu, work-life balance itp.), jak i wysokiej efektywności (rozumianej jako możliwie szybkie i skuteczne dowożenie zadań). Kluczem do tego są dla nas trzy główne filary:

  • odpowiedni dobór zespołu – mamy bardzo wymagający (choć, mam nadzieję, nie męczący) proces rekrutacji, a później staramy się znać dobrze potrzeby i mocne strony zespołu (ja wciąż staram się znać każdego w firmie)
  • odpowiednią kulturę w organizacji – dzięki temu mamy bardzo szybką wymianę wiedzy, a ludzie są autentycznie pomocni, unikamy robienia rzeczy bez sensu itp. itd.
  • odpowiedni dobór narzędzi – używamy najnowszych technologii, ale także je tworzymy.[/list]

Co robimy:

Nasze projekty dzielą się na dwie główne kategorie: projekty dla klientów (czyli praca agencyjna) oraz narzędzia deweloperskie (zarówno na własny rachunek, jak i we współpracy z partnerami). Aktualnie staramy się, żeby podział na te dwie kategorie był w proporcji 2 do 1, tj. w danym momencie 1/3 organizacji rozwija narzędzia deweloperskie, a pozostałe 2/3 pracuje z klientami, żeby nie tylko zarobić, ale też by weryfikować nasze narzędzia i zdobyć doświadczenie potrzebne by je rozwijać.

Jeżeli chodzi o tematykę naszych projektów, to można wydzielić kilka kategorii:

React Native
Reaktem Native zaczęliśmy się zajmować na samym jego początku, a w zasadzie to nawet przed – mój wspólnik był jednym z członków oryginalnego zespołu tworzącego React Native. W związku z tym nie tylko rozwijamy aplikacje mobilne dla klientów, ale też byliśmy i jesteśmy mocno zaangażowani w społeczność React Native tworząc i utrzymując trochę popularnych bibliotek i narzędzi. Dzięki temu jesteśmy największą z trzech oficjalnych agencji partnerskich React Native na świecie.

Rozwiązania streamingowe
Kolejną niszą, w której się specjalizujemy, to rozwiązania związane ze streamingiem i multimediami. Zajmujemy się tu zarówno rozwiązaniami wysokopoziomowymi, korzystającymi z gotowych rozwiązań (SAASów), jak i niskopoziomowo, schodząc nawet do C/C++ i korzystając bezpośrednio z funkcji hardware’owych. W tej dziedzinie również rozwijamy nasz własny open-source’owy framework Membrane.

Blockchain, crypto i NFT
Od pewnego czasu zaczęliśmy mieć coraz więcej i więcej projektów związanych z blockchainem. Większość z nich to są aplikacje webowe lub mobilne, które tylko dotykają tematyki blockchainu/crypto, ale mamy też kilka projektów dotyczących bezpośrednio NFT i smart contractów, a niedługo będziemy zaczynać prace także nad pewnymi narzędziami deweloperskimi.

Aplikacje webowe
Robimy wiele aplikacji full-stack. Na frontendzie używamy prawie wyłącznie Reacta (często z Next.js), na backendzie są to: Python, Node.js, Elixir i czasami Ruby on Rails. Jeżeli chodzi o narzędzia deweloperskie, to właśnie zaczynamy współpracę z zespołem stojącym za React Routerem.

Design UX/UI
Od półtora roku zajmujemy się także projektowaniem interfejsów i user experience dla naszych klientów.

Nie jest to oczywiście wyczerpująca lista :).

Z kim pracujemy:

Na przestrzeni lat udało nam się wypracować bardzo dobrą markę na świecie i to klienci do nas przychodzą sami, a my możemy wybierać z kim pracujemy oraz na jakich zasadach. Dzięki temu, w przeciwieństwie do większości software house’ów, to my sami możemy decydować o kształcie współpracy i nasze relacje nie polegają na “wypożyczaniu zasobów” klientom (niestety, tzw. body leasing to dominująca forma współpracy).

Jeżeli chodzi o sam profil klientów, to głównie są to zagraniczne startupy (głównie USA, Kanada, Europa, Chiny i Australia) na różnych etapach rozwoju (o finasowaniu od 1 mln USD do X mld USD). Są to klienci wymagający, którzy jednak mają ciekawe wyzwania i są w stanie docenić utalentowanych inżynierów. Niektórzy z naszych partnerów i klientów to:

Jak będzie wyglądał Twój staż:
Część z przyjętych osób dołączy do zespołów pracujących nad aplikacjami dla klientów, a część do zespołów pracujących nad narzędziami deweloperskimi. W trakcie procesu rekrutacyjnego będziemy pytać was o preferencje i w oparciu o nie dobierzemy Wam projekty. Po ostatnich dwóch edycjach stażów wakacyjnych każda osoba u nas została, więc chyba robimy dość dobrą robotę w tym zakresie :slight_smile: .

W razie pytań piszcie – raz na jakiś czas tu wchodzę i sprawdzam wiadomości.

Pozdrawiam,
Marcin, CEO

​​

Zarówno smart contract’y, jak i NFT są ciekawymi technologiami, które mają przydatne zastosowania w momencie, gdy zostaną zaprojektowane dobrze. Faktycznie wiele projektów wykorzystuje je jako narzędzia do tworzenia niemoralnych schematów ekonomicznych. Jednakże te technologie jako takie nie są żadnymi schematami piramidowymi. Są jedynie narzędziami, które mogą być wykorzystane w dobrym, lub w złym celu. Dziwi mnie więc, że na forum TCS można spotkać takie spłycenie tematu, które pojawia się na portalach społecznościowych. W tamtych miejscach można mieć do czynienia z ludźmi, którzy nie interesują się technologią, oraz nie wiedzą, co tak naprawdę oznaczają pojęcia smart contract, lub NFT, czego nie spodziewałbym się tutaj.

9 polubień