[Staż] Staż wakacyjny w Software Mansion 2019

Jak co roku organizujemy w Software Mansion program stażów wakacyjnych. W tym roku dodatkowo rozważamy przyjęcie kilku osób także na wiosnę.

Zaaplikować można bezpośrednio tutaj: https://swmansion.typeform.com/to/gH4aM1?ref=tcs – można tam też znaleźć więcej aktualnych informacji na temat rekrutacji.

Rok temu popełniłem post na blogu na tę okazję, ale chyba nadal jest w miarę aktualny: https://blog.swmansion.com/2018-summer-internships-at-software-mansion-c21569960090

Wynagrodzenie:
Orientacyjnie wygląda to tak:
Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia: 3000-4000 netto/mc (1-3 rok), 3500-5000 netto/mc (4, 5 rok).
Jeżeli masz już doświadczenie w pracy: 4000-6000 netto/mc.
Jeżeli jesteś doświadczonym wymiataczem, ale szukasz stażu, ponieważ jeszcze studiujesz: 6000-8000 netto/mc.

Terminy:
Rekrutację prowadzimy w sposób ciągły. Harmonogram poniżej:

  • 1 marca 2019 – start aplikacji
  • 10 marca 2019 – jeżeli zgłosisz się do tego dnia, dostaniesz wynik rekrutacji do końca marca
  • 11 marca 2019 – rozpoczynamy rozmowy rekrutacyjne
  • 31 marca 2019 – jeżeli zgłosisz się do tego dnia, dostaniesz wynik rekrutacji do końca kwietnia
  • 14 kwietnia 2019 – ostatni dzień na zgłoszenia
  • 17 maja 2019 – koniec rozmów

O firmie:
Jesteśmy agencją programistyczną działającą już 7 rok. Nasz zespół w momencie pisania tej wiadomości liczy około 50 osób, głównie inżynierów. To, co nas wyróżnia, to to, że staramy się być pionierami – zarówno od strony projektów, które realizujemy (są to głównie startupy, ostatnio głównie z USA), ale też od strony technologii, których używamy. Dzięki temu, że jesteśmy odważni w używaniu nowych technologii, staliśmy się numerem jeden w React Native, ale też jesteśmy w forpoczcie Elixira.

Technologie, których używamy:
– Bardzo często: React, React Native, Ruby on Rails, Elixir, Node.js
– Często: Python, Java (Android jak i server-side), Kotlin, GStreamer
– Czasami: natywnie iOS, Vala, C/C++

O firmie:
Jesteśmy agencją programistyczną działającą już 7 rok. Nasz zespół w momencie pisania tej wiadomości liczy około 50 osób, głównie inżynierów. To, co nas wyróżnia, to to, że staramy się być pionierami – zarówno od strony projektów, które realizujemy (są to głównie startupy, ostatnio głównie z USA), ale też od strony technologii, których używamy. Dzięki temu, że jesteśmy odważni w używaniu nowych technologii, staliśmy się numerem jeden w React Native, ale też jesteśmy w forpoczcie Elixira.

Co robimy:

Start-upy
Projekty, które realizujemy, są bardzo różnorodne, ale większość z nich to startupy technologiczne. Tego typu projekty wiążą się z dużą dynamiką: najczęściej development planuje się tylko kilka tygodni naprzód, a do tego często zdarzają się poważne zmiany (tzw. pivoty). Dynamika ta ma wielką zaletę: zazwyczaj releasy robi się szybko, po kilku, kilkunastu tygodniach od rozpoczęcia projektu (czyli nie musimy czekać 2 lata na jego uruchomienie). Jednocześnie dzięki temu w startupach dominują najnowsze technologie i rzadko kiedy ma się do czynienia z tzw. legacy code.
Większość startupów, z którymi współpracujemy, jest z USA (głównie Nowy Jork oraz San Francisco) i są na bardzo różnych etapach rozwoju: od małych z fundingiem pre-seed (typowo 100-500 tys. USD), przez całkiem solidną ilość z fundingiem seedowym (typowo 1-5 mln. USD), aż do takich z większym fundingiem (kilka w okolicy 10-20 mln. USD). A jeden z naszych najważniejszych klientów w najbliższy wtorek ogłosi zebranie rundy 200 mln. USD :slight_smile: .

Aplikacje mobilne
Aplikacje mobilne tworzymy przede wszystkim w React Native (chociaż są wyjątki!). Nasza historia z tą technologią zaczęła się bardzo wcześnie, ponieważ jeden z założycieli Software Mansion pracował w Facebooku i był jednym z głównych twórców React Native dla Androida. Dzięki temu nie tylko wcześnie zaczęliśmy tworzyć aplikacje w tej technologii, ale też od początku mieliśmy udział w jej rozwoju. Teraz jesteśmy współtwórcami Expo, mamy też na koncie kilka ważnych bibliotek w React Native (react-native-gesture-handler, react-native-reanimated, react-native-screens), ale także zajmujemy się nietypowymi projektami w tej technologii (np. ostatnio robiliśmy aplikację React Native na Linuxa na procesory ARM).

Aplikacje webowe
Oprócz aplikacji mobilnych tworzymy oczywiście aplikacje webowe. Na frontendzie dominuje u nas React, ale w przypadku backendu używamy bardziej różnorodnych technologii. Przede wszystkim będzie to:
• Node.js,
• Ruby on Rails,
• Python,
• Java/Kotlin,
• oraz nasz ulubiony Elixir.

Przetwarzanie i streaming multimediów
Robimy też wiele projektów związanych ze streamingiem i przetwarzaniem multimediów. Jest to dziedzina bardzo odmienna od programowania aplikacji webowych oraz mobilnych. Przede wszystkim wymaga ona umiejętności programowania niskopoziomowego (w tym C/C++) oraz wiedzy na temat sieci oraz standardów i protokołów komunikacyjnych. Problemy, z którymi się mierzymy, bardzo często wymagają bardzo dużej ilości obliczeń na CPU albo GPU, co powoduje, że często trzeba postawić bardziej skomplikowaną infrastrukturę lub użyć nietypowego sprzętu.

Framework Membrane
Jest to framework do przetwarzania i streamingu audio i video oparty na języku Elixir (choć wewnątrz też jest dużo C). Framework ten zaczęliśmy tworzyć jakieś dwa lata temu, żeby wreszcie pół roku temu wypuścić pierwszą wersję (choć bardzo ograniczoną). Narzędzie to powstało na podstawie doświadczeń z oprogramowaniem open source, które już jest dostępne, ale miewa bardzo duże problemy (w szczególności GStreamer).

DevOps i skalowalność
W naszych projektach zajmujemy się też szeroko rozumianym DevOpsem. Zajmujemy się zarówno prostymi wdrożeniami (pojedynczy serwer + serwer testowy), jak i skomplikowanymi, skalowalnymi infrastrukturami (największe nasze wdrożenie miało ponad 100 instancji na AWS).

Pozdrawiam,
Marcin, CEO

Niestety w tym momencie formularz do aplikacji jest niedostępny:
typeform_is_private

1 polubienie

Mój błąd :tired_face:. Teraz powinno działać.

Przedłużamy zgłoszenia do 5 maja! Zapraszamy :slight_smile: