[Praca] Software Mansion – React/React Native/Full-stack engineer

Cześć,
Rekrutujemy jesiennie do Software Mansion. Tym razem poszukujemy osób pod następujące profile:

 • Full Stack Engineer
 • React Engineer
 • Mobile/React Native Engineer

Niezależnie od profilu, poszukujemy osób wszechstronnych, które jeżeli czegoś nie umieją, to nie boją się tego nauczyć.

Wynagrodzenie:
Półoficjalna polityka wynagrodzeń:

 • Junior Engineer, czyli jeżeli dopiero się uczysz: 3000-4000 PLN/mc
 • Engineer – czyli już wiesz, co robisz: 4500-8000 PLN/mc
 • Senior Engineer – czyli już wiesz, co robisz, ale i masz trochę doświadczenia, umiesz skutecznie poprowadzić projekt albo podjąć trudniejsze decyzje techniczne: 7500-12000 PLN/mc
 • Expert Engineer – czyli już zjadłaś/zjadłeś zęby na programowaniu, czujesz się specjalistą w pewnych technologiach i żadne wyzwanie (przynajmniej w ich zakresie) nie jest ci straszne: 10000-15000 PLN/mc
 • System Architect – osiągnąłeś/ęłaś transcendencję, umiesz już praktycznie wszystko i technologie (których multum już zresztą dobrze znasz) stały się dla Ciebie tylko narzędziem, by rozwiązać problem: 12000-18000 PLN/mc

Są to kwoty tzw. kosztów pracodawcy, czyli w przypadku umowy B2B jest to równowartość kwoty netto (bez VAT), w przypadku umowy o pracę lub zlecenia jest to około 119% procent kwoty brutto, a w przypadku Umowy Zlecenia dla studenta poniżej 26 roku życia jest to kwota brutto.

Wymagania
Uniwersalnie:

 • Wszechstronna wiedza z zakresu informatyki (algorytmy, sieci, systemy operacyjne itp. – szukamy osób, których wiedza nie kończy się na ulubionej technologii)
 • Dobra znajomość języka angielskiego (najlepiej B2 lub wyżej)
 • Podstawy Reacta lub Reacta Native (wystarczy kilkanaście godzin spędzonych z technologią)
 • Dobrze widziane (w zależności od profilu): doświadczenie z HTMLem i CSSem/doświadczenie w programowaniu natywnych aplikacji mobilnych na iOSa albo Androida/dobra znajomość jakiejś technologii backendowej (może być node.js, ale nie musi)
 • Dostepność conajmniej 30 godzin na tydzień

Junior Engineer:

 • Zrealizowany jakiś projekt, może być studencki. Jeżeli ukończyłaś/ukończyłeś 2 lata studiów informatycznych, to na pewno taki masz.

Engineer:

 • Ukończone studia informatyczne lub przynajmniej rok doświadczenia jako programista/programistka (lub mieszanka obu :slight_smile: )

Senior Engineer:

 • Dwa-trzy lata doświadczenia jako programista

Co oferujemy?

 • Elastyczne godziny pracy i liberalne podejście do urlopów
 • Możliwość pracy zdalnej od czasu do czasu
 • Brak nadgodzin i niski poziom stresu
 • Porządny sprzęt: MacBook Pro lub laptop z linuxem na podobnym poziomie + tyle monitorów, ile zmieści Ci się na biurku (standardem jest 27"+24" albo 2*24", ew. jeden 30". Jak jeszcze zostanie miejsce, to możesz dopchać mniejszymi :slight_smile: )
 • Biuro z najlepszym widokiem w Krakowie (no dobra, nad nami są jeszcze dwa biura z lepszym)
 • Standard, czyli piłkarzyki, telewizor z konsolą (właściwie to ze Steam Linkiem i mocnym PC)

O firmie
Jesteśmy agencją programistyczną (software housem) z korzeniami w branży startupowej, działamy już od prawie 5 lat. W zespole jest ~36 osób, prawie sami programiści i programistki. Tak jak wiele agencji zajmujemy się implementacją aplikacji webowych i mobilnych, ale oprócz tego tworzymy także rozwiązania bardziej zaawansowane. Interesuje nas budowanie rzeczy stanowiących szczególne wyzwania techniczne, a najlepiej, jeżeli jeszcze nikt tego nie zrobił. M.in. robimy rozwiązania związane z przetwarzaniem i strumieniowaniem multimediów (w tym rozwijamy własny produkt: RadioKit) albo zajmujemy się rozwojem Reacta Native we współpracy z Expo.

Technologie, w których ostatnio rozwijamy się najbardziej (ale wcale nie rekrutujemy tylko na nie):

React
Reacta używaliśmy jeszcze zanim stał się popularny :slight_smile: . Jest to dominująca u nas technologia do tworzenia frontendów przeglądarkowych. Łatwa do nauczenia się i powszechnie lubiana. Najczęściej używamy go w połączeniu z Reduxem albo Relayem, ale mamy też kilka projektów z innymi setupami. Warto tu zaznaczyć, że eksperymentujemy ostatnio także z Elmem

Elixir
Elixir to nasza nowa miłość. Język funkcyjny oparty o maszynę wirtualną Erlanga, na pierwszy rzut oka przypominający Ruby (na szczęście bez podstawowych wad tamtego), bardzo dobrze sprawdza się w budowaniu zarówno nowoczesnych aplikacji webowych. Dzięki P O T Ę Ż N E M U modelowi współbieżności aplikacje w Elixirze doskonale się skalują, a jednocześnie paradygmat funkcyjny dużo lepiej sprawdza się do użycia w serwerach webowych.
Jednocześnie Elixira używamy do budowania rozwiązań multimedialnych. Elixir użyty jest w RadioKicie, ale także rozwijamy wewnętrzny (choć planujemy go zopensource’ować) framework Membrane do tworzenia pipeline’ów do przetwarzania audio (w przyszłości również wideo).

React Native
Świetne rozwiązanie do budowania aplikacji mobilnych — używamy go odkąd został opublikowany, a nawet chwilę wcześniej, ponieważ jeden z założycieli Software Mansion, Krzysiek Magiera, był jednym z głównych developerów w Facebooku stojących za powstaniem Reacta Native na Androida. Oprócz tego, że w React Native budujemy aplikacje mobilne dla naszych klientów, to także wpływamy na rozwój samego ekosystemu. We współpracy z Expo budujemy rzeczy, które stają się częścią toolkita, a docelowo częścią zwykłego Reacta Native (niedawno premierę miał nowy gesture handler, który, z dużym prawdopodobieństwem, stanie się domyślnym handlerem w React Native).

Oprócz powyższych prowadzimy projekty w “nudniejszych” technologiach, takich jakich Ruby on Rails, Java czy Node.js — więc dla każdego się powinno coś znaleźć :slight_smile: .

Zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz rekrutacyjny znajdujący się pod adresem http://swmansion.com/rekrutacja?iet1709 – przygotujcie się na to, że to zajmie kilkadziesiąt minut (ale można robić przerwy :slight_smile: ).
W razie pytań można pisać na rekrutacja@swmansion.com albo bezpośrednio do mnie na marcin@swmansion.com.

1 polubienie