Potyczki Algorytmiczne

Jesteś programistą, a programowanie to Twoja pasja? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce a przy okazji otrzymać szansę na wygranie wielu wspaniałych nagród?

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIV edycji Potyczek Algorytmicznych 2018 – najbardziej prestiżowym i jednym z najstarszych konkursie programistycznym organizowanym w Polsce oraz ostatnim konkursem obejmującym rundę zdalną (tzw. konkurs rozproszony).

Rejestracja on-line zostanie uruchomiona 1 grudnia 2018 r. (sobota) o godzinie 12:00. Potyczki Algorytmiczne mają charakter konkursu otwartego dla wszystkich, bez jakichkolwiek eliminacji, czy też ograniczeń wiekowych i geograficznych. Zadania zarówno w rundach zdalnych, jak i w Finale będą dostępne jedynie w języku polskim, dlatego uczestnicy konkursu powinni posługiwać się tym językiem w stopniu pozwalającym na ich zrozumienie treści zadania oraz rozwiązanie.

Potyczki Algorytmiczne 2018 składać się będą z dwóch etapów:
rundy zdalne (tzw. konkurs rozproszony) – odbędą się w okresie od dnia 10 grudnia 2018 r., do dnia 16 grudnia 2018 r., w którym odbędzie się 5 rund rozgrywanych za pośrednictwem sieci Internet, w ramach których uczestnicy będą mieli każdorazowo do rozwiązania od 1 do 4 zadań polegających na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny;
Wielki Finał – odbędzie się w Gmach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie w dniach 12-13 stycznia 2019 r. a awans do niego uzyska 20 najlepszych uczestników.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Rozwoju Informatyki wspólnie z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz firmą Google. Sponsorem tegorocznej edycji konkursu jest firma Atende S.A.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu, a w tym Regulamin i zasady rund zdalnych (konkursu rozproszonego) oraz link do rejestracji będzie dostępny na stronie internetowej http://potyczki.mimuw.edu.pl.

5 polubień