Potyczki Algorytmiczne 2021

Na prośbę organizatorów informuję i zachęcam do wzięcia udziału w kolejnej edycji atrakcyjnego konkursu. Rejestracja od 1.12, zawody od 6.12.
https://potyczki.mimuw.edu.pl/

2 polubienia

Pozwolę sobie wkleić jeszcze bliższe informacje od organizatorów:

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji konkursu „Potyczki algorytmiczne”. Konkurs ten jest najstarszym internetowym konkursem algorytmiczno-programistycznym adresowanym do wszystkich interesujących się algorytmiką i programowaniem – uczniów, studentów, zawodowców i amatorów. Zadania konkursowe są tak dobrane, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego i wartego pomyślenia niezależnie od posiadanej wiedzy i umiejętności. Z drugiej strony najlepsi będą musieli wykazać się kunsztem na miarę najbardziej prestiżowych, światowych konkursów programistycznych. Wszyscy dotychczasowi zwycięzcy konkursu mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w późniejszym życiu zawodowym.

Rejestracja on-line do konkursu rusza 1 grudnia 2021 r. „Potyczki algorytmiczne” mają charakter konkursu otwartego dla wszystkich, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. W tym roku po raz drugi rusza “dywizja C”, którą adresujemy do osób stawiających swoje pierwsze kroki w konkursach algorytmiczno-programistycznych.

„Potyczki Algorytmiczne 2021” składać się będą z dwóch etapów:

  • zdalnego – odbywającego się w dniach od 6 grudnia do 12 grudnia 2021 roku, składającego się z 5 rund rozgrywanych za pośrednictwem Internetu, w ramach których uczestnicy będą mieli każdorazowo do rozwiązania zadania polegające na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny;
  • wielkiego finału – rozgrywanego stacjonarnie w Gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie w dniach 22-23 stycznia 2022 roku. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 zawodników.

Na najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe. Dodatkowo, jak co roku, 256 osób otrzyma kultową koszulkę Potyczek Algorytmicznych 2021.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, opis przebiegu zawodów oraz link do rejestracji dostępne są na stronie internetowej https://potyczki.mimuw.edu.pl.

Organizatorami Konkursu (od samego początku) są Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z Fundacją Rozwoju Informatyki. Sponsorem głównym tegorocznej edycji jest firma Huawei, a partnerami - Atende S.A. oraz Digital Technology Poland.