Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie 2020/21

(Temat może luźno związany z zawodami, ale to chyba najlepsze forum na niego.)

Od kilku lat organizujemy Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie, czyli zajęcia z algorytmiki i programowania dla uczniów szkół średnich z południowej Polski. Robimy je, nie bez pewnych sukcesów, od kilku lat, zajęcia odbywały się w soboty (6-7 sobót w roku akademickim) i były na kilku poziomach trudności, od zajęć przy komputerach dla ludzi-nigdy-nie-programujących, po wykłady dla wyjadaczy olimpijskich.

W tym roku w kontekście pandemii zapadła decyzja, że teraz musimy Warsztaty zrobić zdalnie. Procedura będzie taka, że po prostu będziemy robić wykłady z interakcją z widownią - albo za pomocą MS Teams, albo na przykład streamując przez youtube. Niespecjalnie da się w ten sposób uczyć programowania od podstaw, więc zrobilibyśmy je na trzech poziomach trudności, opisanych tutaj:

Zbieramy ekipę na ten rok - czy więc ktoś z Państwa studentów nie chciałby się podjąć prowadzenia? Zapewniamy sprzęt i salę wykładową, za zajęcia płacimy (nie jakieś kokosy, ale wynagrodzenie jest). Mamy na Satori gotowe zadania, które można dać jako pomoc do wykładów, w razie potrzeby znajdziemy więcej (albo ciekawsze). Służę też pomocą merytoryczną - w sensie mogę pomóc wybrać tematykę, uporządkować i poukładać planowany wykład - ale praktyka pokazuje, że nasi studenci sami z siebie radzą sobie świetnie :slight_smile: Żeby prowadzić zajęcia w grupie początkującej czy średniej nie trzeba mieć bogatej przeszłości jako olimpijczyk czy zawodnik (na przykład ja nie mam…), wystarczy dość dobrze rozumieć ASD i umieć się komunikować z młodzieżą.

Pierwsze zajęcia już za dwa tygodnie, 17 października, więc za tydzień spotkalibyśmy się i pogadali, co powiemy i jak to zrobimy technicznie. O zgłoszenia proszę na maila (duraj@tcs), ale pisać w tym wątku oczywiście też można :slight_smile:

3 polubienia