Algorytmy tekstowe - studia doktoranckie w Stony Brook

Na prośbę naszego absolwenta Dominika Kempy przekazuję informację o studiach doktoranckich pod jego kierunkiem w Stony Brook. Oto wiadomość:

Od września tego roku rozpocząłem pracę na wydziale informatyki Uniwersytetu w Stony Brook [1] i obecnie szukam doktorantów, którzy moga zaczac od września 2022.

Tematyka to teoria lub implementacja algorytmów i struktur danych związanych z indeksowaniem tekstu (czyli obiektami takimi jak tablica sufiksowa czy drzewo sufiksowe oraz ich skompresowanymi odpowiednikami; dobrym i aktualnym podsumowaniem tej tematyki jest np. [2]).

Uniwersytet w Stony Brook jest jedna z najwiekszych [3] oraz najbardziej aktywnych pod względem badań [4,5] uczelni w systemie publicznych uczelni w Nowym Jorku (czyli SUNY – State University of New York). Kampus położony jest na Long Island w stanie Nowy Jork i znajduje sie około 1.5h drogi od Nowego Jorku (miasta). Kampus polaczony jest z miastem pociagiem, wiec moza obyc sie bez samochodu. Standardowo doktorat trwa tutaj 5 lat. Pozycja jest finansowana (z pieniędzy wydziałowych oraz mojego grantu dla nowych pracowników).

Zachęcałbym zainteresowanych studentów do jak najwcześniejszego skontaktowania sie ze mna za pomocą maila poniewaz wszystkie aplikacje muszą przejść przez oficjalny system ktory wymaga kilku dokumentów których przygotowanie może zająć jakiś czas.

Nieco dokładniejsza informacja nt. dostępnych pozycji jest na mojej stronie [6].

Termin aplikacji: do 15 stycznia 2022.

Linki:
[1] https://www.cs.stonybrook.edu/
[2] [[2004.02781] Indexing Highly Repetitive String Collections]
[3] [Stony Brook University - Wikipedia]
[4] [List of research universities in the United States - Wikipedia]
[5] [CSRankings: Computer Science Rankings]
[6] [Dominik Kempa: Homepage]

1 polubienie